מחלת נקודות לבנות בדגי מים מלוחים Cryptocaryon irritans

הסברים על מחלות דגי נוי מים מלוחים

מנהלCOLON מייסד הפורום

חוקי הפורום
עת הגישה אל “Aquaocean” (להלן “אנחנו”, “אותנו”, “שלנו”, “Aquaocean”, “http://www.aquaocean.co.il”), אתה מסכים לציית לתנאים הבאים. אם אינך מסכים לציית לכל התנאים הבאים, אנא אל תיגש ו/או תשתמש ב “Aquaocean”. אנו יכולים לשנות תנאים אלו בכל זמן נתון ונשקיע את מירב מאמצינו כדי לידע אותך, אך יהיה זה נבון מצידך לסקור תנאים אלו בקביעות כחלק מהשימוש המתמשך ב “Aquaocean”. לאחר שינויים אתה מסכים לציית לתנאים אלו כאשר הם מעודכנים ו/או מתוקנים.

הפורומים שלנו מבוססים על phpBB (להלן “הם”, “אותם”, “שלהם”, “מערכת phpBB”, “www.phpbb.co.il”, “קבוצת phpBB”, “צוות phpBBהישראלי”) אשר הינה מערכת בולטיין המשוחררת תחת הסכם “רשיון ציבורי כללי” (להלן “GPL”) וניתנת להורדה דרך אתר http://www.phpbb.co.il. מערכת phpBB מקלה על האינטרנט המבוסס דיונים בלבד, קבוצת phpBB אינה אחראית לכל מה שאנו מאפשרים ו/או לא מאפשרים בתור תוכן מורשה ו/או מנוהל. למידע נוסף לגבי phpBB, ראה: http://www.phpbb.co.il/.

אתה מסכים לא לשלוח דברים גסים, גזעניים, אלימים, פוגעים, בלתי חוקיים או כל חומר אחר אשר שנוי במחלוקת במדינה שלך, במדינה בה “Aquaocean” מאוחסנת או בחוק הבינלאומי. במידה ותעשה זאת תוביל את עצמך לחסימה מיידית ולצמיתות, עם הודעה לספק שירות האינטרנט במידה ונראה לנו דרוש. כתובות ה IP של כל ההודעות נשמרות כדי לעזור בכפיית תנאים אלו. אתה מסכים של “Aquaocean” יש את הזכות להסיר, לערוך, להעביר או לסגור כל נושא בכל זמן נתון הנראה לנו מתאים. בתור משתמש אתה מסכים שכל המידע אשר אתה מזין יאוחסן בבסיס הנתונים. בעוד שמידע זה לא ייחשף לשום צד שלישי ללא הסכמתך, לא “Aquaocean” ולא phpBB ישאו באחריות לכל ניסיון פריצה אשר יכול להוסיף לחשיפת המידע.

בנוסף גם :

1 ) אסור לפרסם אתר , דף , קבוצה וכו' בעברית שלא פתח פורום בקהילה הזאת ( פורומים http://aquaocean.co.il )
2 ) אסור לפגוע במשתמשי הפורומים
3 ) כל עץ שמוצה יינעל במידה ועלול לגרום למריבות
סמל אישי של המשתמש
מייסד הפורום
מייסד האתר
הודעותCOLON 155
הצטרףCOLON 14 אפריל 2014, 17:41
מיקוםCOLON ראשון לציון
CONTACTCOLON

מחלת נקודות לבנות בדגי מים מלוחים Cryptocaryon irritans

הודעהעל ידי מייסד הפורום » 01 פברואר 2016, 18:23

מחלת נקודות לבנות בדגי מים מלוחים Cryptocaryon irritans

תמונות ( כל התמונות הן קישורים ) :

1 תמונה

2 http://grab.by/6q7T

3 תמונה

הסבר

המחלה נראת כגרגירים לבנים על דגי הדג . שם הטפיל THEROUT . הטפיל לא יכול להחזיק עצמו בחיים וחייב דג מארח תוך 12 שעות אחרת ימות . לאחר חדירת הדג מתחת לעור שלו הוא עובר לשלב מתקדם בשם TROPHONT שבו הוא מזין את עצמו מרקמות הדג . הוא גדל כפול מגודלו כל 24 שעות וכעבור 48 שעות רואים את הנקודות . אחרי כ4 ימים הטפיל מחזיק עצומו עם קוצים קטנים שלא יפול מהדג . אחרי כמה זמן הדג יוצר מעין שלפוחית בשם TOMONT ובשלב זה הטפיל יכול להתרבות .

מניעת המחלה

קרנטינה ( אקווריום בידוד ) במשך כ3 שבועות וטיפול בהם . בזמן זה ניתן לראות עוד מחלתו שעלולות להתפרץ . UV יכול להוריד כמות טפילים במים אבל לא מה שנמצא על גבי או בתוך הדג . UV אינו תרופה אלה רק עזר למניעת התפשטות המחלה .

טיפול במחלה

שום יכול לעזור לטיפול בריף שבו אסור להשתמש בקופר בגלל חסרי החוליות והאלמוגים . יש האומרים שהשום מחזק מערכת חיסונית ויש כאלו שאומרים שזה כמו אנטיביוטיקה טבעית .
קופר הוא הכי טוב לאקווריומי מרינה אבל לא ניתן לשנות אקווריום זה לריף היות והקופר נדבק לאבנים ועוד . קיימות בשוק תרופות לטיפול והפירו שלהם בהמשך המאמר .
הורדת מליחות לאקווריומי מרינה בלבד ל 1.008 למשך כשבועים יכול לעזור ולאחר מכן העלת המליחות בהדרגה .
העלת הטמפרטורה ל28 מעלות לדגים שמתאים לטמפרטורה זאת בלבד , שאיבות רפש שכולל ניקוי הסלעים , החלפת פרלון והחלפות מים גדולות יכולים לעזור לטיפול במחלה .

הסבר בתמונה על שלבי המחלה

1 תמונה

2 תמונה

תרופות לטיפול במחלה

1 TETRA MEDICAL LIFEGUARD + :
http://aquworld.co.il/products/%D7%AA%D ... 7%95%D7%99

2 PUNKTOL JBL :
http://www.aquazone.co.il/%D7%A4%D7%A0% ... %D7%AA-JBL

3 קופרמין סיכם :
http://www.netfish.co.il/%D7%A7%D7%95%D ... 7%9B%D7%9D

4 MEDIC :
http://www.netfish.co.il/%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A7-MEDIC

פורנול 2 JBL
תמונה


כל הרשום במאמר זה הוא על אחריות הקורא בלבד
טלפון : 0503322843
FACEBOOK : http://goo.gl/EFGTl

הדף AQUAOCEAN.CO.IL בFACEBOOK : http://goo.gl/iotjVS