החלפת מים באקווריום מים מתוקים

פה יפורסמו מאמרים כללים שלא קשורים למאמרים בפורומים אחרים וגם DIY

מנהלCOLON מייסד הפורום

חוקי הפורום
בעת הגישה אל “Aquaocean” (להלן “אנחנו”, “אותנו”, “שלנו”, “Aquaocean”, “http://www.aquaocean.co.il”), אתה מסכים לציית לתנאים הבאים. אם אינך מסכים לציית לכל התנאים הבאים, אנא אל תיגש ו/או תשתמש ב “Aquaocean”. אנו יכולים לשנות תנאים אלו בכל זמן נתון ונשקיע את מירב מאמצינו כדי לידע אותך, אך יהיה זה נבון מצידך לסקור תנאים אלו בקביעות כחלק מהשימוש המתמשך ב “Aquaocean”. לאחר שינויים אתה מסכים לציית לתנאים אלו כאשר הם מעודכנים ו/או מתוקנים.

הפורומים שלנו מבוססים על phpBB (להלן “הם”, “אותם”, “שלהם”, “מערכת phpBB”, “www.phpbb.co.il”, “קבוצת phpBB”, “צוות phpBBהישראלי”) אשר הינה מערכת בולטיין המשוחררת תחת הסכם “רשיון ציבורי כללי” (להלן “GPL”) וניתנת להורדה דרך אתר http://www.phpbb.co.il. מערכת phpBB מקלה על האינטרנט המבוסס דיונים בלבד, קבוצת phpBB אינה אחראית לכל מה שאנו מאפשרים ו/או לא מאפשרים בתור תוכן מורשה ו/או מנוהל. למידע נוסף לגבי phpBB, ראה: http://www.phpbb.co.il/.

אתה מסכים לא לשלוח דברים גסים, גזעניים, אלימים, פוגעים, בלתי חוקיים או כל חומר אחר אשר שנוי במחלוקת במדינה שלך, במדינה בה “Aquaocean” מאוחסנת או בחוק הבינלאומי. במידה ותעשה זאת תוביל את עצמך לחסימה מיידית ולצמיתות, עם הודעה לספק שירות האינטרנט במידה ונראה לנו דרוש. כתובות ה IP של כל ההודעות נשמרות כדי לעזור בכפיית תנאים אלו. אתה מסכים של “Aquaocean” יש את הזכות להסיר, לערוך, להעביר או לסגור כל נושא בכל זמן נתון הנראה לנו מתאים. בתור משתמש אתה מסכים שכל המידע אשר אתה מזין יאוחסן בבסיס הנתונים. בעוד שמידע זה לא ייחשף לשום צד שלישי ללא הסכמתך, לא “Aquaocean” ולא phpBB ישאו באחריות לכל ניסיון פריצה אשר יכול להוסיף לחשיפת המידע.

בנוסף גם :

1 ) אסור לפרסם אתר , דף , קבוצה וכו' בעברית שלא פתח פורום בקהילה הזאת ( פורומים http://aquaocean.co.il )
2 ) אסור לפגוע במשתמשי הפורומים
3 ) כל עץ שמוצה יינעל במידה ועלול לגרום למריבות
סמל אישי של המשתמש
מייסד הפורום
מייסד האתר
הודעותCOLON 155
הצטרףCOLON 14 אפריל 2014, 17:41
מיקוםCOLON ראשון לציון
CONTACTCOLON

החלפת מים באקווריום מים מתוקים

הודעהעל ידי מייסד הפורום » 17 יוני 2016, 14:33

מאמר החלפת מים באקווריום מים מתוקים

הסבר כללי

המים באקווריום זה הסביבה הטבעית של היצורים החיים בה וזאת הסיבה שחובה שיהיה באיכות הכי גבוהה האפשרי . המים המוספים הברז או ממקומות אחרים הם בדרך כלל בלי הבקטריות החוביות שחובה יהיו באקווריום ובנוסף עם חומרים שעלולים להזיק או לגרום למחלות ליצורים האלה באקווריום . החלפת המים אמורה להתבצע בלא יותר מרבע כמות האקווריום ולהשתדל באותו טמפרטורה של המים באקווריום כדי לא לפגוע בדגים או יצורים אחרים באקווריום . חובה לוודא שאם מוסיפים מים עם דלי לוודא שהדלי יהיה נקי מסבון , חומרים אחרים או לכלוך . מאד חשוב שלפני תחילת פעולות הטיפול האלו להוצי מוצרי חשמל הקשורים לאקווריום מהחשמל כדי למנוע התחשמלות אפשרית . ככל שהמים פחות טובים הדגים ויצורים אחרים באקווריום יהיו בעלי רמה חיסונית נמוכה יותר בדרך כלל וצבעי הדגים עם צבעים חלשים יותר ועלולים להופיע יותר מחלות בדגים ויצורים אחרים באקווריום . החלפת מים בתדירת גבוהה מגי עלולה לגרום ללחצים אצל הדגים והיצורים האחרים באקווריום ולגרום למחלות מיותרות ולכן לפי דעתי החלפת מים אמורה להתבצע רק פעם בחודש במידה ויש אמצעי סינון אחרים ( הפירוט בהמשך המאמר ) . בסוף החלפת המים חשוב לעשות בדיקות להרמות הPH ועוד של המים .

סרטונים בנושא החלפת מים באקווריום :
1 סרטון בלי מילים :
https://www.youtube.com/watch?v=0QGCDfk ... ata_player
2 https://www.youtube.com/watch?v=-2Zs9ezgSHY

שיטת לניקוי מים :

1 החלפת מים
2 סינון מים מכני ( על ידי פילטרים )
3 סינון מים ביולוגי ( על ידי צמחיה )
4 סינון מים כימי ( על ידי תוספים לאקווריום )
5 שאיבות רפש ( הסבר יש במאמר אחר שפירסמתי לפני )
6 ניקוי כל מה שנמצא באקווריום כולל דקורציות וזכוכית

סוגי מים להחלפה

1 מים מזוקקים - הם הכי נקיים ועלולים לא להכיל חומרים חשובים
2 מי גשם - מים נקיים העלולים להכיל חיידקים ואבק העלולים לגרום למחלות בדגים ויצורים אחרים באקווריום
3 מי ברז - הם מאד נקיים אבל מכילים חומרים שעלולים להרוג דגים ( יש תוספים שאמורים לשים במים לביטול חומרים מזיקים האלו ) . לא לשכוח להוסיף אנטי כלור במים אלו לביטול החומרים המזיקים במי ברז .
3 מי מיזגנים - לא מומלצים היות ומכילים נחושת שיכולים להיות קטלניים ליצורים נוספים וגם מכילים חיידקים
4 מי בריכה - עלולים להכיל בקטריות לא ידועות ולגרום למחלות
5 מי שלוליות - ההסבר כמו מי בריכה

שיטות החלפת מים

1 על ידי חוק " כלים שלובים . הסברים בסרטון הבא :
https://www.youtube.com/watch?v=CZmP0vsRBZ8
2 על ידי שואב רפש ידני . תמונה :
http://www.biopet.co.il/Media/Image/%D7 ... %D7%9D.jpg
הסבר בסרטון הבא :
https://www.youtube.com/watch?v=RDPwaAhzfaY
3 על ידי משאבת כוח .
4 החלפת מים אוטומטית . לא ממליץ עקב סיכוי לתקלות והצפה בבית . מתבצע על ידי מצוף שמחובר לברז בקרבת האקווריום שברגע שחסר מים הזרימה מתחדשת והאקווריום מתמלא וכשמגיע לגובה מפלס המים המצוף סוגר זרימת מים . בשיטה זאת גם לא ידוע מה הטמפרטורה של המים הנכנסת וגם לא מתווספים חומרים אשר יבטלו את הכלור במים וחומרים מזיקים אחרים .

כל הרשום במאמר זה יהיה על אחריות הקורא בלבד
טלפון : 0503322843
FACEBOOK : http://goo.gl/EFGTl

הדף AQUAOCEAN.CO.IL בFACEBOOK : http://goo.gl/iotjVS