מחלת קולומנריס בדגים COLUMNARIS DISEASE on fish

פורום עבור מחלות דגי נוי מים מתוקים

מנהלCOLON מייסד הפורום

חוקי הפורום
בעת הגישה אל “Aquaocean” (להלן “אנחנו”, “אותנו”, “שלנו”, “Aquaocean”, “http://www.aquaocean.co.il”), אתה מסכים לציית לתנאים הבאים. אם אינך מסכים לציית לכל התנאים הבאים, אנא אל תיגש ו/או תשתמש ב “Aquaocean”. אנו יכולים לשנות תנאים אלו בכל זמן נתון ונשקיע את מירב מאמצינו כדי לידע אותך, אך יהיה זה נבון מצידך לסקור תנאים אלו בקביעות כחלק מהשימוש המתמשך ב “Aquaocean”. לאחר שינויים אתה מסכים לציית לתנאים אלו כאשר הם מעודכנים ו/או מתוקנים.

הפורומים שלנו מבוססים על phpBB (להלן “הם”, “אותם”, “שלהם”, “מערכת phpBB”, “www.phpbb.co.il”, “קבוצת phpBB”, “צוות phpBBהישראלי”) אשר הינה מערכת בולטיין המשוחררת תחת הסכם “רשיון ציבורי כללי” (להלן “GPL”) וניתנת להורדה דרך אתר http://www.phpbb.co.il. מערכת phpBB מקלה על האינטרנט המבוסס דיונים בלבד, קבוצת phpBB אינה אחראית לכל מה שאנו מאפשרים ו/או לא מאפשרים בתור תוכן מורשה ו/או מנוהל. למידע נוסף לגבי phpBB, ראה: http://www.phpbb.co.il/.

אתה מסכים לא לשלוח דברים גסים, גזעניים, אלימים, פוגעים, בלתי חוקיים או כל חומר אחר אשר שנוי במחלוקת במדינה שלך, במדינה בה “Aquaocean” מאוחסנת או בחוק הבינלאומי. במידה ותעשה זאת תוביל את עצמך לחסימה מיידית ולצמיתות, עם הודעה לספק שירות האינטרנט במידה ונראה לנו דרוש. כתובות ה IP של כל ההודעות נשמרות כדי לעזור בכפיית תנאים אלו. אתה מסכים של “Aquaocean” יש את הזכות להסיר, לערוך, להעביר או לסגור כל נושא בכל זמן נתון הנראה לנו מתאים. בתור משתמש אתה מסכים שכל המידע אשר אתה מזין יאוחסן בבסיס הנתונים. בעוד שמידע זה לא ייחשף לשום צד שלישי ללא הסכמתך, לא “Aquaocean” ולא phpBB ישאו באחריות לכל ניסיון פריצה אשר יכול להוסיף לחשיפת המידע.

בנוסף גם :

1 ) אסור לפרסם אתר , דף , קבוצה וכו' בעברית שלא פתח פורום בקהילה הזאת ( פורומים http://aquaocean.co.il )
2 ) אסור לפגוע במשתמשי הפורומים
3 ) כל עץ שמוצה יינעל במידה ועלול לגרום למריבות
סמל אישי של המשתמש
מייסד הפורום
מייסד האתר
הודעותCOLON 155
הצטרףCOLON 14 אפריל 2014, 17:41
מיקוםCOLON ראשון לציון
CONTACTCOLON

מחלת קולומנריס בדגים COLUMNARIS DISEASE on fish

הודעהעל ידי מייסד הפורום » 09 יוני 2014, 21:01

סימנים :

נקודות לבן אפור שהופכות לאדמדם שהופך כתם לבן גדול . בשלבים המתקדמים הדג מכוסה פצעים והסנפירים נאכלים או מתפוררים . בדרך כלל דגים אלו עומדים במקום או שוחים באיטיות בצורה לא יציבה .

פרטים :

מה שמדביק את הדג נקרא FLEXIBACTER COLUMNARIS .זה סוג של בקטריה .

גורמים שיכולים לזרז המחלה :

סטרס , מים באיכות ירודה , שינויי טמפרטורה ושינויים אחרים דרסטיים , חוסר חמצן , רמות ניטרט גבוה , מעל 25 מעלות , PH גבוה , מים קשים .

טיפול :

הורדת טמפרטורה בצורה הדרגתית ללפות 23 מעלות .

אם דגים לא אוכלים :

יש לוודא שהוציאו הפחם מהפילטרים טרם תחילת הטיפול .
יש להשתמש באקריפלאוין ( ACRIFLAVIN ) שמתאים גם למחלות כמו TRICHODINA וגם CHILODONELLA . יש תרופות אחרות שיכולות לעזור כמו :

GENERAL TONIC של TETRA MEDIC
ALL NATURAL MELAFIX - AQUARIUM FARMACEUTICALS
FURAN-2 - AQUARIUM FARMACEUTICALS
T.C. *****צנזור אוטומטי***** - AQUARIUM FARMACEUTICALS
BAKTOPUR - SERA
BAKTOPUR DIRECT - SERA

אם הדגים אוכלים :

NEOMICIN SULFATE דרך המזון . 250 גרם לכל 100 גרם מזון למשך 4 ימים כשהמים יהיו מאד נקיים .
טלפון : 0503322843
FACEBOOK : http://goo.gl/EFGTl

הדף AQUAOCEAN.CO.IL בFACEBOOK : http://goo.gl/iotjVS